mojenawierzchu Beata Singh

Cześć! Mam na imię Beata. Prywatnie mama Aryanka i żona mojego indyjskiego Prince’a. Zawodowo współwłaścicielka indyjskiej restauracji Ram Ram Ji w Gdyni i Mojenawierzchu – miejsca dla kobiet, które chcą by ich życie było na ich zasadach. Ale jak się

Narodziny mojenawierzchu.pl, czyli

Jak przeżyłam z 3 miesięcznej odprawy 9 miesięcy?

Mam ciagle wrażenie, że wszyscy znają tą historie i że bez sensu jest ją w kółko powtarzać. A potem patrzę na to jak bardzo rozrosła się nasza społeczność i uświadamiam sobie, że hmm chyba jednak nie. Dlatego dziś opowiem Ci po krótce skąd się wzięły te wszystkie moje sposoby na oszczędzanie i dlaczego mogę sobie za ich skuteczność dać odciąć głowę. 
Bo przetestowałam je na własnej skórze. Doszłam do nich krętymi ścieżkami, metodą prób i błędów, na wielu zakrętach traciłam siły i nadzieję. Ale jak to mówią wstawałam, poprawiałam koronę i szłam dalej. I nadal idę. Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia 😉

Może będę naukowcem?

Idąc na studia chemiczne spełniałam swoje marzenie. Widziałam siebie od zawsze w laboratorium robiąc „ważne rzeczy”. I takie samo przeświadczenie miałam, kończąc je. Życie jednak weryfikuje czasem mocno nasze plany. Wymarzona praca jakoś nie spadała z nieba, za to rachunki i owszem. Więc ‚„tymczasowo” zatrudniłam się jako sprzedawczyni w sklepie odzieżowym. Tylko, że czas uciekał, a ja coraz mniej tęskniłam za probówkami i eksperymentami, a coraz mocniej wciągałam się w sprzedaż i zarządzanie ludźmi. Powoli wspinałam się po drabinie „kariera w sprzedaży”. I tak zleciało 11 lat, w tym 6 na stanowisku kierownika regionalnego.

mama z nocnikiem opowiada o odpieluchowaniu

Niespodziewany obrót wypadków

Założenie rodziny i dzieci jakoś nie były numerem jeden na mojej liście priorytetów. Aż życie znów pchnęło mnie w kierunku, w którym nie planowałam iść. Dostałam propozycję z pracy przejęcia regionu na północy Polski. Czyli po całkiem przeciwnej stronie niż mieszkałam całe życie. Pomyślałam, czemu nie. Spakowałam najpotrzebniejsze rzeczy w Skodę Combi i stałam się dziewczyną z nad morza.

Nie przypuszczałam, że całkiem przypadkowo poznam tu chłopaka z Indii, a już na pewno nie wyobrażałam sobie, że wyjdę za niego za mąż i stworzymy rodzinę. Ale tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono jak pisze W. Szymborska. 

Czasem warto włączyć pauzę

oszczędzanie blog mojenawierzchu

Ciąża pozwoliła mi na moment zatrzymanie się w tej gonitwie, w której brałam udział przez lata. Dzięki temu mogłam spojrzeć na swoje życie z troszkę innej perspektywy. Moje priorytety też uległy przewartościowaniu, bo teraz nie odpowiadałam tylko za siebie, ale było nas już troje. Ale no przecież zarabiałam tak dobrze. Nie ważne, że spędzałam w pracy nie tylko przepisowe godziny, ale i cały wolny czas. Ale ta stała wypłata na konto wydawała się jak kotwica. Zwłaszcza, że mimo wysokich zarobków niewiele odkładałam.

Marzenia warto realizować

Mój mąż od zawsze marzył o własnej restauracji. Los chciał, że trafiła nam się możliwość spełnienia go. Policzyliśmy wszystko i postanowiliśmy zaryzykować. Tylko, że ogrom pracy i energii jaki wymaga prowadzenie raczkującego biznesu, niemowlak na pokładzie i wizja powrotu do pracy, w której miałam zero elastyczności zaczęły mnie przytłaczać. Ale lęk przed brakiem kotwicy w postaci comiesięcznej wypłaty, w sytuacji gdy restauracji jeszcze się rozkręcała pchnął moje marzenia o byciu swoim własnym szefem. 

Na szczęście mój ówczesny szef pomógł mi się szybko zdecydować. Okazało się, że warunki mojego powrotu są tak niekorzystne, że absolutnie nie mogę się na nie zgodzić. Po 13 latach pracy w jednej firmie przyszedł czas na zmiany. Przygotowano dla mnie za to smakowitą opcję odejścia. Z której skorzystałam, bo…

Znajdź swoje DLACZEGO

Bo już w ciąży zaczęłam uczyć się wydawać z głową. Szukałam sposobów na ogarnięcie moich rozmemłanych finansów. Liczyłam, kombinowałam, testowałam różne opcje, różne arkusze budżetu i tysiące metod. To wszystko doprowadziło mnie do miejsca, w którym potrafiłam policzyć nasz budżet minimum. Czyli taki budżet bez żadnych ekstrawagancji, tylko najważniejsze potrzeby, z niewielkim zapasem w razie co. 

Okazało się, że taki budżet owszem jest ciasny, ale daje nam wolność. Bo po skończeniu analiz rachunków i zrobieniu planu okazało się, że z mojej 3 miesięcznej odprawy, która mi zaproponowano, nawet zakładając, że wszystko co zarobimy w restauracji ponownie w nią zainwestujemy, jesteśmy w stanie przeżyć 9 miesięcy.

9 miesięcy próby

Tak 9 trudnych miesięcy, bez fancy wakacji, bez romantycznych kolacji na mieście co tydzień i bez nieprzemyślanych zakupów. Ale miesięcy, w których możemy pracować nad własnymi biznesami, w których nasz syn ma rodziców, gdy ich potrzebuje. Miesięcy, w których zrozumiałam jak wiele rzeczy kupowałam, bo przeglądałam się w oczach innych zamiast kierować się własnymi potrzebami. 

No i miesięcy wstawania o 5 zanim dziecko wstało, siedzenia do 23 jak już poszedł spać, by tworzyć posty i pisać poradniki. Dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi kobietami w podobnej sytuacji. Pisania poradników, które każdego dnia ułatwiają życie i oszczędzają pieniądze tysiącom kobiet. 

Plan był taki, że jeśli przez te 9 miesięcy nie uda mi się „mieć wypłaty”, którą będę mogła zastąpić mój udział w budżecie minimum naszej rodziny, to rozsyłam CV. Deadliny są mocno motywujące, bo wiesz nie ma takiego dnia jak „kiedyś”. Ja patrzyłam w kalendarz i przypominałam sobie, że zegar tyka, dlatego wstawanie o 5 po średnio przespanej nocy, wydawało mi się całkiem fajne. 

Narodziny mojenawierzchu.pl

2 lipca 2020 roku zarejestrowałam swoją własną działalność i Mojenawierzchu stało się realne, a nie tylko „zabawą w insta”. Pierwsze mega pozytywne opinie o eBooku „Mrożę, nie marnuję” zaczęły spływać od czytelniczek.  Minikursy Policz na ile Cię stać i Kupuję z głową zaczęły przynosić dziewczynom takim jak ja czy Ty realne oszczędności. Teraz do rodziny poradników dołączył „Czysty dom bez przepłacania” – następny szczebelek w podróży do życia po swojemu.

mojenawierzchu mrożę nie marnuję oszczędzanie planowanie

Kiedy kolejna i kolejna kobieta pisze mi, że dzięki temu mogła zostać dłużej z dzieckiem w domu, albo podjęła decyzję o własnym biznesie, czy wreszcie nie musiała pożyczać po rodzinie na koniec miesiąca, to wiem, że ta praca ma sens. I, że wszystkie niespodziewane zmiany w życiu i czasem przykre doświadczenia są po coś. Trzeba tylko spojrzeć na szerszy obraz. Więcej sukcesów dziewczyn z naszej społeczności znajdziesz tutaj.

 • mrożenie jak mrozić oszczędzanie poradnik pani domu
  49,00
 • czysty dom bez chemii eko sprzątanie oszczędzanie
  67,00
 • oszczędzanie budżet jak zacząć dla kobiet
  Produkt w promocji
  48,00
 • oszczędzanie poradniki dla kobiet
  Produkt w promocji
  97,00
%d bloggers like this: